Piękny, śnieżnobiały uśmiech może sprawiać, że będziemy lepiej odbierani przez otoczenie, zyskamy większą pewność siebie i ułatwimy sobie nawiązywanie kontaktów. Współczesna stomatologia proponuje różne sposoby odbudowy uszkodzonego lub przebarwionego uzębienia. Jedną z nich jest bonding, który pozwala na eliminację niewielkich ubytków w zdrowych zębach bez ingerencji w tkanki kostne, jak to ma miejsce przy zakładaniu koron pełnoceramicznych. Efekt tej procedury stomatologicznej jest widoczny po pierwszej wizycie w gabinecie i może utrzymać się nawet do trzech-czterech lat.

Odbudowa zębów za pomocą żywic kompozytowych

Zabieg określany jako bonding zębów daje natychmiastowe efekty i nie wymaga szlifowania uzębienia, jak to ma miejsce przy zakładaniu koron pełnoceramicznych. Cały proces odbywa się przy wykorzystaniu żywic kompozytowych, które pozwalają ujednolicić szkliwo, usunąć nieestetyczne szpary czy wyrównać koloryt i zniwelować przebarwienia. Poniżej znajdziecie przykładowe metamorfozy, które zostały przeprowadzone w naszej klinice stomatologicznej. Odbudowa zdrowych zębów może zostać wykonana nawet w trakcie jednej wizyty w gabinecie bez konieczności zastosowania znieczulenia.

Alternatywa dla koron pełnoceramicznych

Wyrównanie nieregularnego kształtu uzębienia wielu pacjentom kojarzy się głównie z nakładaniem na nie koron pełnoceramicznych. Bonding jest dobrą alternatywą dla takiego zabiegu, ze względu na niższy koszt oraz znacznie krótszy czas realizacji całej procedury w gabinecie stomatologicznym. Już w trakcie jednej wizyty specjalista może przywrócić piękny wygląd Waszego uśmiechu. Żywica kompozytowa stosowana jest wyłącznie na zdrowe zęby, dlatego wcześniej powinniście wyleczyć ewentualne ubytki.

Przewagą bondingu nad stosowaniem koron pełnoceramicznych jest też nieinwazyjność tego pierwszego zabiegu. W trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym specjalista wygładza nierówności i neutralizuje przebarwienia z pomocą żywicy kompozytowej, nie ingerując w tkankę kostną zdrowego zęba. Dzięki temu taka metamorfoza uśmiechu jest całkowicie odwracalna!

Bonding na zdrowe i piękne zęby

Nawet w pełni wyleczone, wolne od ubytków uzębienie może wyglądać nieestetycznie. Jednak wystarczy jedna wizyta u specjalisty, abyście mogli odzyskać zdrowy i piękny wygląd swojego uśmiechu. W trakcie zabiegu bondingu w gabinecie stomatologicznym lekarz nie tylko wypełnia rysy i szpary, ale też wyrównuje koloryt zębów, dobierając barwę żywicy kompozytowej do wyglądu Waszego naturalnego szkliwa. Pozwala to uzyskać naturalny efekt w dodatku znacznie szybciej, niż przy zakładaniu koron pełnoceramicznych.

Bonding umożliwia diametralną metamorfozę uśmiechu w sposób nieinwazyjny i bezpieczny dla wyrównywanych zębów, a także tych z nimi sąsiadujących. Jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym przeważnie jest wystarczająca, jednak w przypadku korygowania dużej części uzębienia z użyciem bondingu czas realizacji może się nieznacznie wydłużyć. Żywica kompozytowa nakładana na zdrowe zęby jest tańszą alternatywą dla koron pełnoceramicznych, lecz utrzymuje się nieco krócej, mniej więcej przez pięć lat.