Protetyka stomatologiczna, Protezy zębowe – Warszawa (Bielany, Żoliborz)

Protetyka stomatologiczna w gabinecie SmileUp

Braki w uzębieniu nie tylko wpływają negatywnie na estetykę uśmiechu, ale też powodują dyskomfort podczas jedzenia. W dodatku brak stosownego uzupełnienia w dłuższej perspektywie może prowadzić do poważniejszych wad zgryzu czy innych zmian patologicznych. Działania w zakresie protetyki w Warszawie to pomoc dla osób, które szukają rozwiązania swoich problemów. Oferta protetyki stomatologicznej z Bielan i Żoliborza jest skierowana do tych, którzy utracili zęby w wyniku urazów mechanicznych lub chorób. Nasz doświadczony protetyk zajmuje się odbudową utraconych tkanek uzębienia w taki sposób, aby uśmiech był pełny i estetyczny. Pacjenci odwiedzający SmileUp są obejmowani kompleksową opieką – od konsultacji, przez dobór rodzaju uzupełnienia, koron, implantów, aż po ich założenie i późniejszą kontrolę.

Protetyka dentystyczna Warszawa

Protezy zębowe w Warszawie? To u nas!

Poszukiwania protetyka dobrze jest zacząć od swojej dzielnicy. W zasięgu mieszkańców Bielan i Żoliborza mieści się nasz gabinet, w którym oferujemy pomoc w zakresie protetyki dentystycznej w Warszawie. SmileUp to miejsce, gdzie świadczone są nowoczesne usługi.

Oferujemy różne rodzaje uzupełnień, jakimi dysponuje współczesna medycyna. W zależności od wielkości ubytków, rodzaju zębów i oczekiwań pacjenta możemy zaproponować protetykę zębów w zakresie:

  • koron, endokoron,
  • onlay, inlay,
  • licówek,
  • mostów,
  • protez,
  • implantów.

Niektóre protezy są stałe, inne ruchome. Wszystkie powstają z nowoczesnych komponentów, bezpiecznych dla zdrowia, których organizm nie odrzuca jako ciał obcych. Dlatego po wizycie u protetyka w Warszawie na Bielanach będziesz mógł cieszyć się dobrym samopoczuciem, bez uczucia dyskomfortu. Oprócz badania jamy ustnej i dopasowywania oraz stworzenia uzupełnień, oferujemy też inne usługi zakresu protetyki, w tym naprawy protez.

W celu umówienia wizyty u protetyka w Warszawie, należy skontaktować się z naszą rejestracją telefonicznie, mailowo lub odwiedzić nas osobiście.

Protetyka zębów Warszawa

Korony protetyczne

Korony protetyczne to uzupełnienia wykonywane w przypadku dużego zniszczenia korony zęba w wyniku m.in. procesu próchnicowego, urazu, złej diety lub wad rozwojowych tkanek zęba. Dzięki nowoczesnym materiałom i utalentowanym technikom korona może idealnie odtworzyć własny ząb pacjenta. Aby wykonać koronę, podobnie jak każde inne uzupełnienie protetyczne potrzebna jest kwalifikacja do takiego zabiegu. Podczas wizyty konsultacyjnej czy badania stomatologicznego lekarz oceni, czy dany ząb może zostać zaopatrzony koroną. Jeśli tak, ząb zostaje odpowiednio oszlifowany, pobrane zostają wyciski, które następnie po zdezynfekowaniu trafiają do laboratorium protetycznego. Ponieważ korona musi idealnie pasować do reszty uzębienia do wycisków używamy specjalnych, bardzo dokładnych mas silikonowych i rejestrujemy zgryz pacjenta. Kolor korony zostaje dobrany z pomocą specjalnego kolornika. Pracownia protetyczna wykonuje koronę na modelu gipsowym odlanym z pobranych wycisków. Czas oczekiwania na gotowe uzupełnienie to ok. tydzień. Na ten okres, na oszlifowany ząb lekarz przygotowuje koronę tymczasową. Ta korona ma za zadanie ochronić oszlifowane tkanki, zabezpieczyć miejsce na koronę docelową i ułatwić gojenie dziąsła. Korony tymczasowe cementujemy na tymczasowe cementy tak, by jak najłatwiej je usunąć nie uszkadzając oszlifowanego filaru. Korona ostateczna zostaje trwale zacementowania po jej akceptacji przez pacjenta, zarówno pod względem wyglądu jak i dopasowania do zgryzu. O okoronowany ząb należy dbać jak o pozostałe zęby. Należy również pamiętać, że żadna korona nie uchroni przed próchnicą, a regularne wizyty w gabinecie dentystycznym pomogą zadbać o zdrowie całego uzębienia.

Do różnych sytuacji w jamie ustnej możemy zaproponować różne rodzaje koron. Korony lane, to korony w całości wykonane ze stopów metali, również złota. Nie są one estetyczne, ale korony na złocie mają tę niewątpliwą zaletę, że mają właściwości mechaniczne podobne do naturalnych tkanek zęba, a zawartość złota działa dodatkowo antybakteryjnie. Korony lane licowane to korony na podbudowie metalowej zazwyczaj olicowane porcelaną, coraz rzadziej kompozytem lub akrylem. Kolor porcelany dobierany jest do uzębienia pacjenta. Metalowa czapeczka wykonana jest ze stopów bezniklowych lub złota, aby zminimalizować ryzyko alergii i zwiększyć walory estetyczne korony. W przednim odcinku uzębienia, widocznym w uśmiechu oraz u pacjentów, dla których efekt estetyczny jest na pierwszym miejscu sprawdzą się korony na cyrkonie (podbudowa metalowa zostaje tu zastąpiona białą lub w kolorze zbliżonym do koloru zęba) lub pełnoceramiczne (w całości wykonane z porcelany). Wybór rodzaju korony zależy w dużej mierze od warunków panujących u danego pacjenta, od jego ewentualnych schorzeń, nawyków, diety, stanu pozostałych zębów. Najlepszego wyboru pomoże dokonać lekarz protetyk.

Anna Pensiek dentysta protetyk Żoliborz Warszawa

Licówki porcelanowe:

Licówki porcelanowe to uzupełnienia minimalnie inwazyjne, pozwalające na zmianę kształtu, koloru, odbudowę właściwej długości korony zęba, czy zamknięcie nieestetycznych szpar. Licówka to „płatek” porcelany przyklejany z pomocą specjalnych cementów do powierzchni licowej zęba. Szlifowanie zębów pod licówki jest niewielkie, a w niektórych przypadkach można się bez niego obyć. To, czy ząb nadaje się pod licówkę porcelanową oceni lekarz. Ząb kwalifikowany do zabiegu pokrycia licówką porcelanową nie może posiadać ubytków, czy dużych wypełnień, a warunki zgryzowe muszą umożliwiać długoczasowe utrzymanie uzupełnienia. Postępowanie jest podobne jak w przypadku koron protetycznych. Ząb zostaje przygotowany, pobrane są wyciski, a zęby własne zostają zabezpieczone na czas wykonania licówek w pracowni.

Mosty adhezyjne:

Mosty adhezyjne pozwalają minimalnie inwazyjnie uzupełnić brak utraconego zęba. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga dużego szlifowania zębów sąsiadujących z luką i może być traktowane jako długoczasowe przy odpowiednich warunkach zgryzowych i dobrej higienie. Zazwyczaj mostem adhezyjnym uzupełniamy brak 1 zęba. Utrzymanie mostu stanowią specjalne „łapki”, które są podklejane do sąsiednich zębów lub wklejane w istniejące już w nich ubytki. Most adhezyjnym może się sprawdzić np. jako estetyczne uzupełnienie braku w odcinku przednim na czas wgajania implantu lub w przypadku młodych pacjentów z wrodzonym brakiem zawiązków, po leczeniu ortodontycznym, u których implantacja zostaje odroczona z uwagi na wiek.

Protetyka stomatologiczna Warszawa

Wkłady, nakłady, endokorony:

Uzupełnienia protetyczne typu inlay, onlay, overlay, czyli inaczej wkłady, nakłady, są rekomendowane wszędzie tam, gdzie jest jeszcze za wcześnie na pełną koronę, ale jednocześnie ubytek tkanek jest na tyle duży, że zwykle wypełnienie nie wystarczy. Wkład, nakład, czy endokoronę odróżnia wielkość, nakład obejmuje swoim zakresem brzegi ścian zęba, a endokorona wykonywana jest w zębie leczonym endodontycznie. Uzupełnienie ma za zadanie odtworzyć utracone tkanki korony i jednocześnie zminimalizować ryzyko złamania cienkich ścianek ubytku. Wykonujemy je z kompozytu lub porcelany, rzadziej są to uzupełnienia lane, czyli ze stopów metali. Postępowanie jest 2-wizytowe. Na pierwszej wizycie lekarz opracowuje ząb i pobiera wyciski, na kolejnej oddaje pracę cementując ją na stałe w zębie.

Protezy ruchome:

Protezy ruchome osiadające częściowe i całkowite akrylowe uzupełniają braki w uzębieniu docelowo lub tymczasowo przed zabiegami implantacyjnymi. Ich wykonanie wymaga zazwyczaj kilku wizyt, a w okresie adaptacji do nowych protez może zaistnieć konieczność korekt. Są to protezy osiadające, co oznacza, że siły żucia są przez. Je przenoszone bezpośrednio na błonę śluzową i kość pacjenta i mogą powodować jej szybszy zanik, a co za tym idzie konieczność szybszej wymiany uzupełnień lub ich podścielenia. Protezy ruchome szkieletowe i szynoprotezy uzupełniają częściowe braki zębowe. Posiadają metalową konstrukcję, na której są osadzone sztuczne, kompozytowe lub akrylowe zęby. W trakcie użytkowania poprzez swoją metalową konstrukcję przenoszą siły żucia na pozostałe zęby, co zmniejsza zanik bezzębnego wyrostka. Na zębach własnych utrzymują je indywidualnie projektowane klamry lub specjalne zamki precyzyjne zamontowane dla lepszego efektu estetycznego w koronach protetycznych osadzonych na zębach własnych pacjenta.

Protetyka Stomatologiczna Warszawa – Cennik

UsługaCena
Odbudowa zęba na wkładach z włókien szklanych/ankerach:
1 wkład/anker: 450 zł
2 wkłady/ankery: 550 zł
3 wkłady/ankery: 650 zł
Wkład koronowo-korzeniowy lany*500 zł
Korona lana licowana porcelaną*900 zł
Korona pełnoceramiczna/na tlenku cyrkonu1700 zł
Korona tymczasowa bezpośrednia100 zł
Korona tymczasowa pośrednia300 zł
Most adhezyjny1500 zł
Endokorona kompozytowa/overlay800 zł
Wkład/nakład (inlay/onlay) kompozytowy700 zł
Wkład/nakład (inlay/onlay) porcelanowy1500 zł
Licówka porcelanowa1600 zł
Proteza szkieletowa1700 zł
Szynoproteza1800 zł
Proteza całkowita osiadająca1500 zł
Mikroproteza/proteza częściowa osiadająca150 zł za punkt**
Podścielenie protezy300 zł
Naprawa protezy za punkt150 zł
Szyna relaksacyjna500 zł
Wax-up50 zł za ząb
Mock-up100 zł za ząb
*prace na złocie – plus cena złota
**punktem protezy jest: płyta, ząb, klamra