Stomatologia estetyczna Warszawa

Gabinet stomatologii estetycznej SmileUp

Piękny uśmiech, białe i zdrowe zęby – za efektownym wyglądem stoi wiele czynników, wśród których na pierwszym miejscu jest oczywiście regularna profilaktyka stomatologiczna i prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej. Jeżeli jednak domowe metody nie wystarczają, a Matka Natura nie obdarzyła Cię śnieżnobiałym uśmiechem, z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna w Warszawie.

SmileUp jest gabinetem, w którym z troską i zaangażowaniem podchodzimy do potrzeb naszych pacjentów. Proponujemy szereg nowoczesnych, bezpiecznych oraz wysoce skutecznych zabiegów z zakresu estetyki dentystycznej. Zalicza się do nich wybielanie oraz prostowanie zębów z wykorzystaniem światowej klasy technik. To możliwe dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego personelu pracującego na zaawansowanym sprzęcie stomatologicznym.

Bonding zębów

Profesjonalna stomatologia estetyczna – Bielany i Żoliborz

Szukasz wykwalifikowanego dentysty, który kompleksowo zajmie się stanem i wyglądem Twojego uzębienia? W klinice SmileUp przyjmuje specjalista z zakresu stomatologii estetycznej. Na Bielanach jest to jeden z bardziej rozpoznawalnych specjalistów, co sprawia, że naszymi pacjentami są także mieszkańcy innych dzielnic, np. z pobliskiego Żoliborza. Stomatologia estetyczna w wykonaniu dentysty obejmuje:

  • rozpoznanie problemów z uzębieniem i zaplanowanie leczenia ortodontycznego lub protetycznego oraz upiększenia – zmiana koloru, kształtu, wielkości zębów,
  • zabiegi z zakresu wybielania w gabinecie lub metodą nakładkową,
  • zakładanie licówek porcelanowych, które poprawiają kształt i ustawienie zęba – licówki kompozytowe, recountoring, leczenie białych plam materiałem Icon.

Zakres usług świadczonych w ramach szeroko pojętej estetyki dentystycznej jest bardzo szeroki i wciąż się rozrasta. Chętnie podążamy za aktualnymi trendami z branży stomatologicznej oraz wdrażamy nowoczesne i skuteczne metody poprawiania uśmiechu.

Na konsultację ze stomatologiem możesz się umówić osobiście w rejestracji lub dzwoniąc na podany na stronie numer telefonu kontaktowego.

Licówka kompozytowa

Każdy ma swoją definicję stomatologii estetycznej. Dla jednych to wybielanie, dla innych protetyka. W SmileUp dokładamy starań aby każda wykonana przez nas praca była pod każdym względem estetyczna. W tym celu dobraliśmy odpowiedni sprzęt i materiały, a nasz personel posiada odpowiednie umiejętności by sprostać temu wyzwaniu :)

Jeśli z jakichś powodów uważasz, że Twój uśmiech nie wygląda ładnie, zapraszamy na konsultację. Możemy wspólnie zastanowić się nad zmianą koloru, kształtu, czy wielkości zębów. Możemy też rozważyć leczenie ortodontyczne lub protetyczne.

Bonding, licówki porcelanowe, wybielanie i ICON:

Zakres działania stomatologa obejmuje, to co zazwyczaj jako pierwsze kojarzymy z pięknym wyglądem, czyli twarz człowieka. Trudno sobie w związku z tym wyobrazić, żeby jakikolwiek zabieg stomatologiczny nie był estetyczny. Mnogość materiałów używanych do odbudów, zarówno zachowawczych jak i protetycznych, różne techniki ich zakładania/cementowania, a także coraz częściej wykonywane w gabinetach stomatologicznych zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dają możliwość poprawiania wyglądu, a co za tym idzie również komfortu psychicznego pacjenta. Leczenie stomatologiczne wpływa na pewność siebie pacjenta i może podnieść jego samoocenę. Aby pacjent mógł podjąć świadomą decyzję o zmianie estetyki swojego uśmiechu konieczne jest wnikliwe badanie, prawidłowa diagnoza i plan leczenia.

Zęby przebarwione, zwłaszcza w odcinku przednim mogą wymagać wybielania. Jeśli dodatkowo są zniszczone lub mają nieprawidłowy kształt należy rozważyć wykonanie uzupełnień protetycznych, najczęściej licówek porcelanowych bądź kompozytowych. Jeśli mamy zamknąć diastemę, być może wystarczy recontouring, czyli zamknięcie szpary kompozytem. Wyżej wymienione zabiegi z użyciem kompozytu to tzw. bonding. Leczenie startych zębów będzie niejednokrotnie wymagało wykonania nakładów, koron i licówek porcelanowych. Z kolei zabiegi medycyny estetycznej zmienią wygląd tkanek miękkich, wygładzą zmarszczki, poprawią owal twarzy, czy uwydatnią czerwień warg.

Szczegóły zabiegów, które wykonujemy w SmileUp Stomatologia znajdziesz poniżej :)

Wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna

Profesjonalne wybielanie zębów wykonujemy metodą nakładkową lub gabinetową.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Metoda nakładkowa wymaga pobrania wycisków, na podstawie których technik wykonuje szyny do wybielania. Szyny są cienkie, przezroczyste i odpowiednio wyprofilowane tak, aby zmieścić na zębach żel wybielający, a jednocześnie nie dopuścić do wyciekania jego nadmiarów na zewnątrz. Tak przygotowane nakładki pacjent użytkuje w domu, dozując do nich odpowiednią ilość żelu wybielającego i nosząc przez określony czas. Zaletami wybielania nakładkowego są: możliwość kontrolowania efektu wybielania, możliwość przerwania zabiegu w każdym momencie, np. w przypadku nadwrażliwości, możliwość powtórzenia zabiegu w kolejnych miesiącach/latach, cena zabiegu.

Wybielanie zębów metodą gabinetową

Wybielanie gabinetowe przeprowadza lekarz stomatolog lub higienistka stomatologiczna. Efekt wybielania jest osiągany podczas jednej 2 godzinnej wizyty. Wadą może być cena zabiegu, nadwrażliwość w trakcie i po zabiegu, trudniejszy do kontroli stopień wybielenia zębów (wybielanie następuje szybciej niż podczas metody nakładkowej). Niewątpliwą zaletą zabiegu wybielania gabinetowego jest jednoetapowość, która jednocześnie nie wyklucza możliwości wybielania nakładkowego w późniejszym okresie. Jest to również metoda przystępniejsza dla pacjentów z dużym odruchem wymiotnym, który uniemożliwia użytkowanie nakładek. Aby wykonać wybielanie należy mieć wyleczone zęby, bez dużych wypełnień czy prac protetycznych, zwłaszcza w odcinku przednim uzębienia, nie powinno być również dolegliwości o charakterze nadwrażliwości, ponieważ zabieg mógłby je nasilić. Zalecane jest wykonanie zabiegów higienizacyjnych razem z lakierowaniem preparatem fluorkowym na tydzień przed planowanym zabiegiem.

Licówki

Licówka porcelanowa, to płatek porcelany w odpowiednio wymodelowanym kształcie i dobranym kolorze, przyklejany na stałe do własnego zęba pacjenta. Licówki porcelanowe zazwyczaj wymagają niewielkiej preparacji zęba i są wykonywane przez technika protetycznego na podstawie pobranego od pacjenta wycisku. Przyklejane są na specjalne cementy, które nie zmieniają koloru uzupełnienia i zapewniają mocne wiązanie z zębem.

  • Alternatywą dla licówek porcelanowych są licówki kompozytowe. Jest to jeden z zabiegów popularnego bondingu. Nie wymaga preparacji zęba lub opracowanie jest minimalne. To nic innego, jak wysokoestetyczny materiał kompozytowy, który pokrywa całą powierzchnię licową zęba zmieniając/ujednolicając jego kolor lub nadając mu pożądany kształt i długość. Zaletą kompozytu może być relatywnie niższy koszt, łatwiejsza naprawa i jednoetapowe wykonanie takiego uzupełnienia w porównaniu z licówkami porcelanowymi.
  • Recontouring to inaczej zamknięcie nieestetycznej szpary (diastemy) lub zmiana konturu korony poprzez zabieg bondingu, czyli nałożenie na ząb warstwy wysokoestetycznego kompozytu.
  • Leczenie „białych plam”. Zdarza się, że na powierzchni szkliwa widoczne są białe plamki, czy smugi. Zazwyczaj mamy wtedy do czynienia ze szkliwem mniej zmineralizowanym, zmiana jest jeszcze twarda, ale wyglada nieestetycznie. Z białymi plamami często też borykają się pacjenci po leczeniu ortodontycznym. Mamy na to sposób! Zaawansowany technologicznie materiał o nazwie Icon wnika w pory szkliwa infiltrując białe plamy i powodując ich znikanie. Ząb nie wymaga praktycznie żadnego opracowania, a efekt może być widoczny już po jednej aplikacji preparatu. Aktualnie jest to najmniej inwazyjne leczenie.

Na konsultacje i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zapraszamy do specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej Anny Mydlak. Poprawą estetyki uśmiechu i przebudową zwarcia zajmie się lekarz dentysta Anna Pensiek, a przygotowanie ortodontyczne zapewni lekarz dentysta Marianna Janel – Izdebska.

Sprawdź koniecznie nasze artykuły blogowe: Droga do pięknego uśmiechu – czyli jakie zabiegi stomatologiczne można wykonać

Cennik usług stomatologii estetycznej

UsługaCena
Wybielanie endo / wizytę150-300 zł
* Wybielanie regeneracyjne Prevdent1600 zł
Wybielanie z użyciem lampy Beyond1400 zł
Wybielanie nakładkowe – wykonanie nakładek do wybielania900 zł
*zabieg trwa ok. 2 godzin