Brzydki kształt zębów
Osoby, które chcą w szybki sposób poprawić wygląd swojego uzębienia, mogą zdecydować się na założenie licówek pełnoceramicznych, kompozytowych lub porcelanowych. Dają one możliwość zmiany kształtu zębów bez konieczności ich szlifowania oraz uzyskania natychmiastowego efektu estetycznego. Ich zastosowanie może pomóc w zamaskowaniu drobnych niedoskonałości powstałych na skutek próchnicy, ubytków czy przebarwień.
Skąd bierze się brzydki kształt zębów?
Wygląd uzębienia bardzo często odbiega od ideału. Na brzydki kształt zębów może składać się wiele czynników. Jednym z nich jest próchnica, która ma destrukcyjny wpływ na zębinę i otaczające ją tkanki. Częstym defektem są także pęknięcia w szkliwie, do których dochodzi na skutek postępującej demineralizacji oraz przeciążeń w zgryzie. W obrębie koron i korzeni często zdarzają się też ukruszenia oraz złamania, które mogą być wynikiem choroby, stanu zapalnego lub urazu mechanicznego.
W każdej z powyższych sytuacji można zdecydować się na licówki porcelanowe, kompozytowe lub pełnoceramiczne o odpowiednim kształcie. Przy ich użyciu można wyeliminować wiele niedoskonałości w obrębie uzębienia i przywrócić pacjentowi piękny, śnieżnobiały uśmiech.
Czy licówki mogą pomóc w zniwelowaniu brzydkiego kształtu zębów?
W przypadku niezadowolenia z kształtu zębów dobrym rozwiązaniem mogą okazać się licówki kompozytowe, porcelanowe lub pełnoceramiczne. Pozwalają one na stworzenie zdrowo wyglądającego uzębienia. W czasie pierwszej wizyty stomatolog przygotowuje plan leczenia, a także ustala, jaką rolę mają pełnić nakładki. W większości przypadków powodem ich użycia jest ukrycie niedoskonałości, ale można z nich skorzystać także w celu rozjaśnienia uśmiechu, zniwelowania szpar w łuku zębowym czy zamaskowania pęknięć pojawiających się na skutek niedorozwoju szkliwa.
Założenie licówek pełnoceramicznych, kompozytowych lub porcelanowych poprzedza pełna diagnostyka cyfrowa. Zęby, na które mają zostać założone cienkie płatki, muszą być zdrowe. Przeciwwskazaniem do skorzystania z tej metody poprawy uśmiechu są choroby dziąseł i przyzębia.
Sprawdź również inne problemy takie jak:
Próchnica zębów
Nadwrażliwość zębów
Krwawiące dziąsła
Uszkodzony aparat ortodontyczny
Nieprzyjemny zapach z ust