Chirurg stomatolog Warszawa

Chirurgia stomatologiczna SmileUp w Warszawie

Dentysta chirurg – Bielany, Żoliborz

SmileUp jest kliniką świadczącą wyspecjalizowane usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Pacjenci uzyskują u nas kompleksową pomoc – od momentu postawienia diagnozy i zakwalifikowania, przez ekstrakcję, aż po kontrolę procesu gojenia i późniejsze dopasowywanie implantów zębowych.
Chirurgia dentystyczna w Warszawie to jedna z naszych specjalizacji. W ramach tej dziedziny stomatologicznej wykonujemy takie zabiegi jak:

  • usuwanie ósemek (usuwanie zębów mądrości),
  • usuwanie zębów i zainfekowanych korzeni zębowych,
  • leczenie przetok i ropni,
  • podcinanie wędzidełek warg i języka,
  • odsłanianie zatrzymanych zębów,
  • regenerowanie kości,
  • wyciananie zmian patologicznych i badania hist.-pat.
  • augmentacja kości.
Stomatolog chirurg Warszawa

W zakresie chirurgii stomatologicznej (Żoliborz, Bielany) ściśle współpracujemy z innymi gałęziami medycyny. możesz u nas odbyć także konsultacje implantologiczne oraz protetyczne, aby po usunięciu zęba lub innych zmian móc odzyskać pełen blasku uśmiech.
Dbamy nie tylko o zdrowie, ale też komfort naszych pacjentów. Mogą oni skorzystać ze znieczuleń towarzyszących szczególnie inwazyjnym zabiegom leczniczym czy ekstrakcyjnym.

Zabiegi chirurgiczne:

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko ekstrakcje zębów. To również usuwanie lub pobieranie wycinków zmian w jamy ustnej, które potem trafiają do badania histopatologicznego. Jeśli jest coś w jamie ustnej lub jej okolicach, co Cię niepokoi, zmiany zaszły w ostatnim czasie lub utrzymują się już długo, warto sytuację skonsultować z chirurgiem stomatologicznym. Zmiany mogą być wywołane zamkniętym przewodem gruczołu ślinowego, infekcjami wirusowymi, urazami, chorobami ogólnoustrojowymi, ale także procesem nowotworowym, stąd tak ważna jest szybka diagnostyka i leczenie.

W ramach zabiegów chirurgii stomatologicznej wyłuszczamy również torbiele i wykonujemy zabiegi resekcji wierzchołków. Proces zapalny może prowadzić do wytworzenia zmiany o charakterze torbieli. Torbiel to najczęściej zmiana w postaci wyraźnie odgraniczonego zbiorniczka z płynem. Te najmniejsze są czasem usuwane razem z zębem w trakcie ekstrakcji, te większe lub niezwiązane bezpośrednio z zębem mogą wymagać najpierw odbarczenia, czy nawet leczenia szpitalnego. 

Dentysta chirurg Warszawa

Chirurgia stomatologiczna – cennik

UsługaCena
Konsultacja chirurgiczna/implantologiczna200 zł
Ekstrakcja zęba*300-700 zł
Ekstrakcja zęba z dłutowaniem*/chirurgiczne usunięcie ósemki800 - 1400 zł
Nacięcie i drenaż ropnia350 zł
Wszczepienie implantu tytanowego Straumann4000 zł
Wszczepienie implantu cyrkonowegood 5000 zł
Podniesienie zatoki - Sinus Lift3500-5500 zł
Implant - część protetyczna (korona)3500-4500 zł
Podcięcie wędzidełka niemowląt**500 zł
Podcięcie wędzidełka oraz plastyka***1000-1500 zł
* znieczulenie wliczone w cenę zabiegu
** podcięcie wędzidełka wykonujemy zazwyczaj u dzieci do 12 miesiąca życia
*** plastyka wędzidełka dotyczy dzieci od 5 roku życia, w cenę plastyki wliczone jest podcięcie wędzidełka języka.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog szczękowy?

Zadaniem, które realizuje chirurg stomatolog szczękowy, jest wykonywanie operacji w obrębie jamy ustnej, takich jak nacinanie, wycinanie czy usuwanie różnego rodzaju struktur. Zabiegi w ramach tej specjalizacji są przeprowadzane głównie w trudnych przypadkach, gdy innego typu leczenie okazuje się nieskuteczne lub bezcelowe. Podniesienie dna zatoki, ekstrakcja zębów czy drenaż ropni wymagają od specjalisty szczególnej precyzji i zastosowania odpowiedniego sprzętu, którym dysponujemy w naszej klinice.

Jeden z najczęściej realizowanych przez chirurga szczękowego zabiegów to usuwanie uzębienia, którego stan jest na tyle poważny, że uniemożliwia zastosowanie pozostałych dostępnych metod leczenia. Zaawansowane stadium choroby próchniczej czy rozległe ubytki spowodowane wypadkami to jedne z przyczyn, dla których stomatolog wykonuje ekstrakcje w obrębie jamy ustnej. Wśród świadczonych w naszej klinice usług znajduje się także podniesienie dna zatoki – na czym ono polega?

Zabiegi wykonywane przez chirurga szczękowego

Zabieg ten jest przeprowadzany u osób, które od dłuższego czasu zmagają się z brakiem uzębienia, a zamierzają je odbudować poprzez wszczepienie implantów. W takiej sytuacji może bowiem dojść do utraty tkanki kostnej, w związku z czym pojawia się konieczność jej przywrócenia – właśnie temu służy podniesienie dna zatoki szczękowej. Chirurg stomatolog zajmuje się więc zastąpieniem naturalnych tkanek odpowiednio dobranymi materiałami, które są wprowadzane w obrębie jamy ustnej i substytut kości.

Wielu pacjentów decyduje się także na powierzenie naszym dentystom ekstrakcji ósemek, czyli tzw. zębów mądrości, które są zdrowe, ale wymagają usunięcia. Ich obecność bywa problematyczna m.in. z uwagi na ucisk na sąsiednie struktury, podczas gdy z punktu widzenia użyteczności są bezwartościowe, dlatego często najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie ósemek z obrębu jamy ustnej. To zadanie realizują nasi chirurdzy-stomatolodzy szczękowi, którzy wykonują również podniesienie dna zatoki, regenerowanie kości czy podcinanie wędzidełek warg i języka.

 

Sprawdź koniecznie nasze artykuły blogowe: Droga do pięknego uśmiechu – czyli jakie zabiegi stomatologiczne można wykonać