RTG zęba – Prześwietlenie zębów Warszawa

Radiowizjografia stomatologiczna SmileUp

Wraz z rozwojem stomatologii i medycyny estetycznej, zwiększa się zapotrzebowanie na prawidłowo wykonywane, wyraźne zdjęcia zębów. W Warszawie można je wykonać w naszym gabinecie. SmileUp oferuje dostęp do radiowizjografii w Warszawie.

Nowoczesne urządzenia, którymi dysponujemy, pozwalają nam wykonywać prześwietlenia RTG i RVG. Uwieczniony na nich obraz daje rzetelne podwaliny do zaplanowania leczenia. Radiowizjografia stomatologiczna jest wykorzystywana m.in. po to, aby ustalić gęstość kości, zlokalizować ogniska próchnicy, ocenić, jak długie są kanały, wykonać analizę wypełnienia ubytków czy sprawdzić stopień oczyszczenia kanałów. To wszystko jest możliwe na podstawie dobrze wykonanego RVG zęba lub RTG zęba – obydwa wykonujemy w naszej klinice.

RTG zęba Warszawa Bielany

Prześwietlenie zębów RTG i RVG

Jeżeli interesuje się radiowizjografia dentystyczna, to możesz umówić się na wizytę w gabinecie SmileUp. Dysponujemy cyfrowymi rentgenami emitującymi niewielką ilość promieniowania, odpowiednią nawet dla kobiet w ciąży czy dzieci. Ustaliwszy wszystkie parametry pomiarowe, zyskujemy bardzo dokładny obraz z wnętrza jamy ustnej pacjenta – zachowane są wszelkie kontrasty, nasycenie, oznaczone są pomiary. Tak wykonane i opisane zdjęcie zębów są nieocenioną pomocą dla dentysty i pozwalają na przyspieszenie diagnostyki, a następnie wdrożenie leczenia.

Prześwietlenie zęba warszawa

Mając na uwadze wygodę naszych pacjentów, zapis z radiowizjografii stomatologicznej umieszczamy na dysku, archiwizujemy w chmurze lub na serwerze. W ten sposób dostęp do danych jest swobodny i możliwy z każdego miejsca. To szczególnie przydatne, gdy pacjent decyduje się na kontynuowanie terapii w naszym gabinecie.

RTG zęba w Warszawie, podobnie jak RVG wykonasz na Bielanach – to tutaj zlokalizowana jest klinika SmileUp. Wizytę można umówić, korzystając z danych teleadresowych podanych na naszej stronie internetowej. Zrób to teraz, by nie czekać długo na wolny termin!

Cennik prześwietlenia zębów RTG i RVG

UsługaCena
Zdjęcie rvg (zębowe, skrzydłowo-zgryzowe jednej strony)50 zł
Pantomogram cyfrowy (OPG)100 zł
Cefalometria (tele) cyfrowa100 zł

Jednym z pierwszych etapów diagnostyki stomatologicznej jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego RTG. Umożliwia ono jednoczesne zobrazowanie zębów, kości żuchwowej, podniebienia twardego oraz stawów skroniowo-żuchwowych należących do podstawy czaszki. Postępy w radiowizjografii i wynalezienie urządzeń cyfrowych pozwoliło na skrócenie czasu całej procedury, zmniejszenie dawki promieniowania oraz na zwiększenie ostrości uzyskiwanego obrazu.

Czym dokładnie jest rentgen zębów i po co się go wykonuje?

W klinice stomatologicznej SmileUp dysponujemy własnym centrum diagnostycznym wyposażonym w nowoczesne cyfrowe urządzenia pochodzące od renomowanych producentów. Otrzymywane przy ich pomocy skany zębów pozwalają na natychmiastową ocenę uzębienia przy bardzo małej dawce promieniowania. Najczęściej w naszym gabinecie przeprowadzamy pantomograficzne RTG zębówWykonanie zdjęcia rentgenowskiego jest przydatne między innymi przy planowaniu leczenia kanałowego, ocenie stanów zapalnych i zmian próchniczych, a także przy analizie wypełnień i implantów.

Niekiedy lekarz może zlecić RTG punktowe. Zapewnia ono bardziej szczegółowy obraz i umożliwia np. sprawdzenie ułożenia kanałów zębowych lub zdiagnozowanie zmian wymagających leczenia endodontycznego. Ta metoda obrazowania znajduje też zastosowanie przy resorpcji korzenia, stanie polegającym na stopniowym rozpuszczaniu i niszczeniu tkanki kostnej w korzeniu. Przy pomocy zdjęcia rentgenowskiego stomatolog może ocenić skuteczność wdrożonej terapii, a także zweryfikować, czy proces degradacji nadal postępuje, czy uległ zatrzymaniu.

Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego krok po kroku

Pantomograficzny rentgen zębów RTG stanowi doskonałe badanie przeglądowe jamy ustnej. Jest ono często zlecane pacjentom, którzy trafiają do gabinetu stomatologicznego po dłuższej przerwie. Pełna diagnostyka cyfrowa w odróżnieniu od zdjęcia punktowego pozwala na uzyskanie obrazu odzwierciedlającego stan zdrowia pacjenta w obrębie uzębienia. Pozwala także na zaobserwowanie, czy występują takie nieprawidłowości jak zmiany próchnicze, ubytki, torbiele, zęby zatrzymane czy stany patologiczne kości.

Bezpośrednio przed wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego pacjent powinien zamknąć usta, przełknąć ślinę oraz przyłożyć grzbiet języka do podniebienia twardego. Aby uzyskać wiarygodny wynik, bardzo ważne jest, aby nie poruszać się podczas procedury. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, nie trzeba też być na czczo. Przed wejściem do pracowni zaleca się usunięcie wszystkich metalowych przedmiotów z głowy i szyi (łańcuszki, okulary, kolczyki, spinki itp.).