Dyżur Stomatologiczny w Warszawie

Dyżur dentystyczny na Bielanach

Zdarza się, że ból zęba zaczyna dokuczać w najmniej spodziewanym momencie. Tego typu dolegliwości pojawiają się o każdej porze dnia. Gdy większość gabinetów jest wtedy zamknięta, możesz skorzystać z dyżuru dentystycznego w Warszawie. W SmileUp prowadzimy dyżur stomatologiczny dla pacjentów, którzy potrzebują szybkiej oraz skutecznej pomocy. Teraz mogą oni oddać się w ręce specjalisty. Pracujemy od poniedziałku do piątku, w dni powszednie nasza klinika otwarta jest w godzinach 9.00-20.00. W wybrane soboty zabiegi czyszczenia zębów oraz wybielania przeprowadza dyplomowana higienistka.

W naszym centrum stomatologicznym Pacjenci z bólem zęba zawsze mogą liczyć na pomoc. W sytuacjach związanych z bólem zapewniamy szybką pomoc stomatologiczną. Zazwyczaj w celu postawienia trafnej diagnozy konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego lub celowanego zdjęcia punktowego. Jeżeli po wstępnej diagnozie RTG ocena wskazuje, że ząb wymaga leczenia kanałowego – pacjent kierowany jest do endodonty. W przypadkach wymagających ekstrakcji zęba pacjent jest przyjmowany przez stomatologa specjalizującego się w chirurgii.

Wśród usług świadczonych przez nasz dyżur dentystyczny jest:

Dyżur stomatologiczny na Bielanach jest dostępne nie tylko dla mieszkańców stolicy, ale też pacjentów z okolicznych miejscowości. Każdy, kto potrzebuje natychmiastowej konsultacji lekarskiej, może skorzystać z pomocy i umówić się na wizytę w ramach trwającego dyżuru stomatologicznego. Jakość usług świadczonych w ramach tej działalności jest na najwyższym poziomie i efekt leczenia na pewno będzie dla Ciebie satysfakcjonujący. W razie potrzeby, po udzieleniu doraźnego wsparcia na pogotowiu dentystycznym w Warszawie na Bielanach, później możesz kontynuować leczenie w naszej klinice. Pracują tu doświadczeni stomatolodzy, chirurdzy, endodonci, higienistki czy protetycy. Możesz więc liczyć na kompleksowe wsparcie.

Kiedy zadzwonić na dyżur stomatologiczny?

Z naszym dyżurem stomatologicznym z Bielan możesz skontaktować się o każdej porze. Telefonicznie otrzymasz wsparcie merytoryczne – przeprowadzimy wywiad, z którego dowiemy się, jakie masz dolegliwości, i postaramy się pomóc. Gdy ocenimy, że konieczna jest wizyta w gabinecie, zaprosimy się na dyżur dentystyczny. Zadzwoń do nas, jeśli:

  • ból zęba jest silny, trwa dłużej, nasila się, nie wygasa pod wpływem środków przeciwbólowych,
  • dziąsło jest spuchnięte, boli, wkradł się stan zapalny,
  • ząb ukruszył się lub ułamał w wyniku urazu mechanicznego.

Każdy niepokojący objaw, który w dodatku uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie, warto skonsultować z dentystą z naszego dyżuru stomatologicznego. W Warszawie czekamy na Ciebie w klinice SmileUp zlokalizowanej przy ulicy Romaszewskiego 10 (Warszawa Bielany). Zadzwoń na podany niżej numer telefonu.

Zadzwoń 22 188 17 29

Co robić, kiedy nagły ból zęba atakuje w najmniej dogodnym momencie, na przykład w święta czy na wyjeździe, a leki przeciwbólowe nie pomagają? Prowadzące stały dyżur stomatologiczny to możliwość szybkiej, doraźnej pomocy osobom cierpiącym z powodu dolegliwości bólowych w jamie ustnej. Do usług świadczonych przez tego typu służby należą między innymi szczegółowa diagnostyka problemu, wykonanie leczenia kanałowego, stomatologia zachowawcza oraz ekstrakcja, czyli usunięcie zęba.

Możliwe przyczyny nagłego bólu zęba

Najczęściej osoby, które doświadczają niespodziewanego, silnego bólu zęba lub dziąseł, rzadko odwiedzają gabinety stomatologiczne. Dolegliwości tego typu są zazwyczaj efektem zaniedbanych stanów zapalnych i chorób jamy ustnej i uzębienia, w tym na przykład zapalenia okostnej. Warto pamiętać, aby w razie występowania bólu, szczególnie przeciągającego się, niezwłocznie skonsultować się z dentystą. Do możliwych przyczyn należą:

  • rozwój stanu zapalnego w miazdze, kanale korzeniowym lub wokół wierzchołka korzenia; w takim wypadku warto sprawdzić, czy odczuwany ból nasila się na skutek delikatnego stukania łyżeczką w koronę,
  • złamanie zęba lub ukruszenie zęba, a także powstanie ubytków w szkliwie oraz wypadnięcie założonego w przeszłości wypełnienia,
  • zapalenie zatok lub ucha,
  • niedoleczone wcześniej stany zapalne okostnej, kości szczęki czy dziąseł.

Nieleczone infekcje uzębienia mogą negatywnie wpływać na ogólny stan zdrowia pacjenta i powodować występowanie stanów zapalnych – również uszu lub zatok. Jeśli dolegliwości pojawiają się nagle i są silne, warto skorzystać z pomocy pogotowia stomatologicznego.

Kiedy skorzystać z pomocy dyżuru stomatologicznego?

Aby uzyskać pomoc dyżuru stomatologicznego, nie jest potrzebne skierowanie ani dokumentacja medyczna. Jest to doraźna pomoc medyczna, dostępna w nagłych przypadkach, więc mogą z niej korzystać wszyscy, którzy wymagają natychmiastowej konsultacji z dentystą i nie mogą pozwolić sobie na czekanie na standardową wizytę w gabinecie.

Na prywatny dyżur stomatologiczny warto zadzwonić, kiedy na silne dolegliwości nie pomagają leki przeciwbólowe lub ból zęba trwa już od kilku dni. Nie zaleca się przyjmowania środków farmakologicznych takich jak paracetamol lub ibuprofen przez dłuższy czas, ponieważ mogą one zbytnio obciążać żołądek i wątrobę. Aby złagodzić dolegliwości, można również przygotować napar z szałwii lub rumianku i płukać nim jamę ustną. W razie braku poprawy przez parę godzin od przyjęcia leków warto skontaktować się z dyżurem dentystycznym.

Dyżur dentystyczny – FAQ

Kiedy udać się na dyżur dentystyczny?

W ramach tego rodzaju doraźnej opieki medycznej nasze prywatne gabinety stomatologiczne są odwiedzane przez pacjentów uskarżających się na nagły, intensywny ból wymagający szybkiej interwencji. Ze świadczonych usług korzystają również osoby, które doznały uszkodzenia uzębienia czy innych struktur w jamie ustnej, np. doszło do złamania lub pęknięcia zęba.

Na czym polega działalność dyżuru dentystycznego?

Naszym celem jest błyskawiczna reakcja na różnorodne dolegliwości pacjentów poszukujących szybkiej pomocy stomatologicznej. Zatrudniamy fachowców z wielu dziedzin, co pozwala na wykonywanie rozmaitych zabiegów oraz diagnostykę w szerokim zakresie. Właśnie od rozpoznania rozpoczynamy współpracę z osobami, które odwiedzają nasze prywatne gabinety stomatologiczne i są zainteresowane tym rodzajem doraźnej opieki medycznej.

Jak sobie radzić z nagle pojawiającym się bólem zęba?

Aby spróbować zmniejszyć dolegliwość, można sięgnąć po tabletki przeciwbólowe, jednak trzeba pamiętać, że mają maksymalnie kilkudniowe przeznaczenie. Stosuje się także napary oraz płukanki roślinne, np. z szałwii czy rumianku ze względu na ich potencjalne właściwości neutralizujące zapalania. Jednak gdy żaden z tych sposobów nie przynosi ukojenia, wielu pacjentów decyduje się na pogotowie dentystyczne, czyli rodzaj doraźnej opieki medycznej świadczonej przez nasze prywatne gabinety stomatologiczne.

Pytania i odpowiedzi dotyczące naszych usług

W jakich godzinach klinika jest otwarta?

Działamy od poniedziałku do piątku od 9.00 do 20.00.

W jaki sposób dokonać rezerwacji?

W tym celu należy się z nami skontaktować na numer telefoniczny wskazany na stronie.

Jak przygotować się do wizyty?

Rejestracja to jedyny warunek – poza tym pozostaje już tylko przybycie do kliniki o umówionej porze.

Ile kosztuje wizyta w prywatnym gabinecie stomatologicznym?

Wycena ma charakter indywidualny i zależy od specyfiki oraz zakresu przeprowadzonych zabiegów. Szczegóły współpracy z naszym pogotowiem dentystycznym świadczącym rodzaj błyskawicznej doraźnej opieki medycznej ustalamy w sposób indywidualny w trakcie rejestracji.