Usuwanie ósemek — co należy wiedzieć o chirurgicznej ekstrakcji zębów mądrości?

Wyrastają jako ostatnie, potrafią przysporzyć wielu problemów. Czym są zęby mądrości i dlaczego dentyści często przeprowadzają ich ekstrakcję? Sprawdź, na czym polega chirurgiczne usuwanie ósemek i w jakich sytuacjach może być zalecane. Zadbaj o swoje uzębienie, nie dopuść do rozwoju infekcji i zapobiegaj wystąpieniu wad zgryzu.

(więcej…)

2023-09-22T09:01:29+00:0022 września, 2023|Dla Pacjenta|

Periodontologia – skąd się wzięła i czym się zajmuje?

Ze względu na rozpowszechnienie choroby przyzębia stanowią jeden z istotniejszych problemów współczesnej stomatologii. Ich diagnozowaniem i leczeniem zajmuje się periodontologia. Postęp w medycynie spowodował, że dzisiaj ta rozbudowana dziedzina koncentruje się na wielu różnych problemach związanych ze zdrowiem jamy ustnej. Kiedy dokładnie została wyodrębniona jako oddzielna gałąź dentystyki? Jakie są najczęstsze choroby tkanek przyzębia? Jakie schorzenia i objawy mogą stanowić wskazanie do odwiedzenia lekarza periodontologa? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

(więcej…)

2023-08-29T13:27:12+00:0029 sierpnia, 2023|Dla Pacjenta|

Implant zęba – czy warto zainwestować w sztuczny ząb?

Współczesna stomatologia daje szereg rozwiązań pozwalających na uzupełnianie braków w uzębieniu.  Do coraz częściej wykorzystywanych sposobów ich likwidacji należą implanty. Przy ich pomocy możliwa jest nie tylko rekonstrukcja pojedynczych zębów, ale także tworzenie podparcia dla dużych protez zębowych. Odbudowy na implantach wyglądają naturalnie, są trwałe, praktycznie niezniszczalne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, zachęcamy do zapoznania się z dzisiejszym wpisem. W jednym miejscu zgromadziliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące odbudowy zębów za pomocą implantów.

(więcej…)

2023-08-08T11:25:53+00:0031 lipca, 2023|Dla Pacjenta|

Kiedy należy udać się do ortodonty?

Krzywe zęby oraz wady zgryzu mogą utrudniać prawidłową higienę jamy ustnej, sprzyjać próchnicy oraz stanowić przyczynę problemów z mówieniem i przeżuwaniem pokarmów. Na szczęście nowoczesna ortodoncja cyfrowa ma do zaoferowania szereg możliwości pozwalających na rozwiązanie powyższych dolegliwości. Jakie jeszcze sytuacje powinny skłonić do odwiedzenia ortodonty? Kiedy najlepiej rozpocząć leczenie ortodontyczne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zawarliśmy w artykule. Przeczytaj!

(więcej…)

2023-08-08T11:15:24+00:0025 lipca, 2023|Dla Pacjenta|

Licówki porcelanowe vs. korony – porównanie i różnice

Nieustannie wzrastające wymagania pacjentów odnośnie do estetyki uzupełnień protetycznych spowodowały, że na przestrzeni ostatnich lat konstrukcje metalowe zostały niemal całkowicie wyparte. Ich miejsce zajęły licówki porcelanowe i korony na zęby, które pozwalają na likwidowanie braków międzyzębowych oraz na odtwarzanie ubytków tkanek twardych. Na czym polega różnica między licówką a koroną? Które z uzupełnień wybrać, by uzyskać piękny uśmiech? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarliśmy w poniższym tekście. Przeczytaj!

(więcej…)

2023-06-24T06:13:33+00:0024 czerwca, 2023|Dla Pacjenta|

Bezpieczne wybielanie zębów w ciąży – porady od ekspertów

Kobiety oczekujące narodzin dziecka bardzo często skarżą się na swój wygląd. Nic więc dziwnego, że podejmują działania, dzięki którym poczują się atrakcyjniej. Niektóre z pań rozważają zabieg wybielania zębów, zwłaszcza że dzisiaj można go wykonać niemal w każdym gabinecie stomatologicznym. Czy da się zlikwidować przebarwienia na szkliwie, będąc w ciąży? Jak dbać o zęby, aby uniknąć niebezpiecznych stanów zapalnych? Sprawdź porady od ekspertów!

(więcej…)

2023-06-24T06:09:37+00:0024 czerwca, 2023|Dla Pacjenta|

Licówki porcelanowe – wszystko na ich temat

Niekiedy naturalne uzębienie, choć zachowuje swoją funkcję, nie wygląda tak, jak oczekiwałby tego właściciel. Istnieją różne zabiegi, które mogą poprawić jego estetykę. Do najpopularniejszych zaś należy założenie licówek porcelanowych. Czym one dokładnie są? Kiedy warto rozważyć inwestycję w nie? Jakie są zalety takich uzupełnień protetycznych? O tym i innych kwestiach związanych z tą metodą poprawy wyglądu zębów dowiesz się więcej poniżej. Zachęcamy do lektury.

(więcej…)

2023-05-29T08:33:12+00:0029 maja, 2023|Dla Pacjenta|

Korony pełnoceramiczne – wszystko, co musisz wiedzieć

Przebyte choroby, urazy w okolicach jamy ustnej czy ewentualne zaniedbania nie muszą przekreślać marzenia o pięknym uśmiechu. Współczesna stomatologia dostarcza protezy pozwalające cieszyć się w pełni naturalnym efektem. Korony pełnoceramiczne mają wiele zalet i są inwestycją, która może znacznie poprawić wygląd uzębienia, a z drugiej strony – wpłynąć korzystnie na pewność siebie. Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć, znajdziesz w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury.

(więcej…)

2023-05-29T08:32:39+00:0029 maja, 2023|Dla Pacjenta|

Odbudowa zwarcia – dlaczego jest mi to potrzebne?

Obniżenie wysokości zwarcia najczęściej jest efektem braków w uzębieniu lub starcia wypełnień. Nieprawidłowość ta może być także spowodowana przez bruksizm, czyli zgrzytanie zębów. Co zrobić aby zatrzymać dalszy proces niszczenia i uniknąć niepotrzebnych dolegliwości? Jak wygląda rekonstrukcja? Przedstawiamy najczęstsze przyczyny problemu oraz sposoby leczenia ortodontycznego i protetycznego, które pomagają cofnąć zmiany. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego może Ci być potrzebna odbudowa.

(więcej…)

2023-04-19T05:31:02+00:0019 kwietnia, 2023|Dla Pacjenta|

Czy na korzeniu można odbudować ząb?

Duże zniszczenia mogą być przesłanką do usunięcia zęba. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Współczesne narzędzia i techniki pozwalają bowiem na jego opracowanie za pomocą specjalnych materiałów. Czy można wykonać odbudowę zęba na korzeniu? Wiele zależy od stopnia zachowania zdrowych tkanek, dlatego stomatolog zawsze indywidualnie dobiera najlepiej dopasowane rozwiązanie. Przeczytaj i dowiedz się, jakie metody są obecnie stosowane.

(więcej…)

2023-04-19T05:28:17+00:0019 kwietnia, 2023|Dla Pacjenta|
Przejdź do góry