Implanty zębowe Warszawa

Implantologia stomatologiczna – uzupełnianie uzębienia

W klinice stomatologicznej SmileUp świadczymy usługi z zakresu implantologii stomatologicznej, do której zaliczają się zarówno implanty pojedynczych zębów, jak i całego uzębienia. Wykorzystujemy najlepsze surowce, które są trwałe, a organizm Pacjenta nie traktuje naszych implantów jako ciała obce. Jeżeli zatem szukasz najlepszych implantów zęba w Warszawie, zapraszamy do nas. Wszczepiamy implanty zębowe w Warszawie w nowoczesnej klinice stomatologicznej w Warszawie Bielanach, niedaleko Żoliborza. Każdy ubytek w uzębieniu to utrudnienie dla Pacjenta. Chociaż zabrzmi to banalnie, każdy przypadek jest inny, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań zalecamy wizytę w naszych gabinetach dentystycznych w Warszawie i prywatną konsultację stomatologiczną. Chętnie Ci pomożemy i poprowadzimy od diagnostyki stomatologicznej po pełne uzupełnienie uzębienia i dalszą profilaktykę stomatologiczną.

Leczenie kanałowe Bielany Warszawa

Implanty zębowe – Warszawa

Implant zębowy to nic innego jak zamiennik naturalnego korzenia zęba wykonany z tytanu lub tlenku cyrkonu (są to tzw. implanty cyrkonowe, implanty ceramiczne). Konstrukcja samego implantu wyglądem może przypominać śrubkę, którą stomatolog implantolog wkręca w miejsce korzenia brakującego zęba. Wszczepienie implantu nie jest jednoznaczne z odtworzeniem zęba. Implant zastępuje korzeń naturalnego zęba, stanowi więc fundament, na którym poprzez łącznik mocowana jest korona protetyczna stanowiąca właściwy sztuczny ząb. W klinice stomatologicznej SmileUp Warszawa poprowadzimy Cię przez cały proces odtwarzania brakującego zęba.

Wszczepienie implantów sposobem na zdrowy i piękny uśmiech

Masz braki w uzębieniu? Jesteś w sytuacji, gdy psują Ci się zęby i wymagana jest ekstrakcja zęba? Może uległaś/-eś wypadkowi i masz uszkodzone zęby? Chcesz uzupełnić uzębienie po zabiegu usuwania zęba (ekstrakcji zęba)? Bez względu na przyczynę braku zęba, każdy z nas marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu. Najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem chirurgii stomatologicznej na przywrócenie pełnego uzębienia, jest zabieg implantacji. Implanty zębowe dają komfort znacznie lepszy od każdej innej metody. Dzięki zastosowaniu implantów, możesz cieszyć się naturalnie wyglądającym uzębieniem i wygodą podczas jedzenia taką samą jak przy naturalnym uzębieniu. Co najważniejsze: implanty zębowe sprawdzają się zarówno przy braku pojedynczego zęba, jak i przy mnogich brakach zębowych!

Zębowe implanty tytanowe w Warszawie

Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą korzystać z usług naszej renomowanej kliniki stomatologicznej SmileUp na granicy dzielnic Bielany i Żoliborz, gdzie wszczepiamy tytanowe oraz cyrkonowe implanty zębów. Dlaczego polecamy nasze tytanowe implanty zębowe? Ponieważ tytan stanowi biozgodny materiał, dzięki temu jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Korzystamy z najczystszych implantów od najlepszych szwajcarskich producentów, co sprawia, że stosowane przez nas implanty zębów posiadają możliwość łączenia się z żywą kością – jest to proces osteointegracji.

Implanty cyrkonowe zęba w Warszawie

Implanty cyrkonowe stanowią wartościową alternatywę dla implantów tytanowych. Potocznie nazywane są implantami ceramicznymi. Implanty cyrkonowe są coraz bardziej popularne wśród Pacjentów z alergiami na domieszki Wanadu oraz Aluminium, które znajdują się w implantach tytanowych. Nazwa implantów cyrkonowych pochodzi o zastosowanego w nich tlenku cyrkonu. Nawet jeżeli implant traktujemy jako fundament pod koronę protetyczną, to należy zauważyć, że implanty ceramiczne dają dobre efekty estetyczne, kolor wykonania implantów ceramicznych jest bardzo zbliżony do naturalnego koloru zębów. Implanty cyrkonowe są biokompatybilne (mają najlepszą osteointegrację) i posiadają bardzo dobry wpływ na tkanki miękkie, czyli dziąsło otaczające koronę protetyczną. Implanty ceramiczne budową przypominają naturalną tkankę zębną, a swoją konstrukcją są trwałe i odporne na uszkodzenia. Implanty ceramiczne w Warszawie wszczepiamy w naszej klinice stomatologicznej SmileUp na Bielanach, na granicy z Żoliborzem.

Implanty tytanowe czy implanty cyrkonowe? Które wybrać?

Decyzja o wyborze implantów zębowych nie jest jedynie kwestią kosztów leczenia implantologicznego i kosztów samych implantów. Chcąc wybrać odpowiednie implanty, wręcz wymagana jest konsultacja stomatologiczna, ponieważ wskazań lub przeciwwskazań może być naprawdę wiele. W naszej klinice stomatologicznej SmileUp Warszawa Bielany Żoliborz wykonujemy pełną diagnostykę dentystyczną i dopiero później podajemy zalecenia co do wyboru rodzaju implantu. Pracujemy na implantach renomowanej szwajcarskiej firmy Straumann, która w swojej ofercie posiada wiele propozycji przygotowania i poprowadzenia pacjenta implantologicznego. Korzystamy z dużych baz elementów implantów, co ma duże znaczenie przy nietypowym układzie zgryzu albo korzenia zębowego.

Leczenie kanałowe Bielany Warszawa

Zalety wszczepiania implantów zębowych

Zastosowanie implantów to obecnie zdecydowanie najlepsza metoda na uzupełnienie braków zębowych. Jest to wniosek, do którego wspólnie doszli stomatolodzy z całego świata. Po prostu nie ma lepszej, skuteczniejszej metody na uzupełnienie braku zęba. Mamy tutaj na myśli aspekty medyczne (naukowe), jak i komfort korzystania przez Pacjenta. Implant zębowy zastępuje korzeń naturalnego zęba, a podczas samego zabiegu wszczepiania implantu nie ma żadnej ingerencji w sąsiednie zęby. Podczas wszczepiania implantu zęba nie zachodzi potrzeba szlifowania sąsiednich zębów, a taka potrzeba zachodzi przy zastosowaniu np. mostu protetycznego.

Dlaczego warto rozważyć zastosowanie implantu zęba?

Implanty zębowe mogą zapobiec stopniowemu pogarszaniu się stanu kości i jej zanikowi. Implanty bowiem imitują działanie prawdziwych korzeni zębów, więc w naturalny sposób przenoszą siłę zgryzu na kość. Ciężko znaleźć drugie takie rozwiązanie w przypadku całkowitego braku zęba. Mosty protetyczne i protezy nie dają możliwości przeniesienia siły zgryzu na kość, co w dalszej perspektywie prowadzi do niekorzystnych zmian w kształcie uzębienia (zgryzu). Objawia się to z biegiem czasu jako niezbyt estetyczna zmiana profilu twarzy.

Leczenie kanałowe Bielany Warszawa

Ile kosztuje wszczepienie implantów zębowych w Warszawie?

Cena implantów w Warszawie potrafi być wysoka. Nie brakuje również opinii o stomatologach w stolicy, którzy chcąc obniżyć cenę stosują implanty niskiej jakości. W klinice stomatologicznej SmileUp Warszawa Bielany kładziemy bardzo duży nacisk na dobro Pacjenta, dlatego też pragniemy podkreślić, że samo wszczepienie implantów jest jednym z elementów kompleksowego leczenia zębów. Łączny koszt uzupełnienia uzębienia jest zatem sumą zabiegów chirurgicznych, wartości implantu oraz korony protetycznej (widocznego sztucznego zęba). Nie oszczędzamy na implantach niskiej jakości, ale też nie wydłużamy procesu odbudowy zęba w nieskończoność. Dla każdego Pacjenta staramy się znaleźć złoty środek, aby proces odbudowy zęba dawał najlepsze efekty przy możliwie najkrótszym czasie. Pragniemy tym wyjaśnić, że naprawdę każdy przypadek jest inny. Ciężko zatem udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o koszt implantów zęba w Warszawie. Widełki cenowe zależą od sytuacji zdrowotnej Pacjenta.

Implant zęba Warszawa – wycena

Jeżeli zatem interesuje Cię wycena kosztów implantów zębowych, protetyki dentystycznej lub sztucznego zęba, zgłoś się do nas na indywidualną konsultację stomatologiczną. Podczas konsultacji nasi specjaliści chirurgii szczękowej postarają się dokładnie określić cały proces odtworzenia zęba, po czym otrzymasz informacje z zakresu kosztów implantów zębowych i całkowitej odbudowy brakującego zęba. Nasza klinika stomatologiczna SmileUp w Warszawie mieści się na granicy Bielan i Żoliborza. Łatwo trafisz do nas zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną.

Implantologia Warszawa cennik

Mimo bardzo indywidualnego charakteru kosztów leczenia implantologicznego, pragniemy być kliniką stomatologiczną z przejrzystymi cenami. Właśnie dlatego prezentujemy cennik implantów w Warszawie, który może stanowić odniesienie do wartości kosztów leczenia. Proszę to potraktować jedynie jako ramowe koszty implantów. Właściwą osobistą wycenę podajemy podczas konsultacji stomatologicznych.

UsługaCena
Konsultacja chirurgiczna/implantologiczna200 zł
Wszczepienie implantu tytanowego Straumann Roxolid SLA+4000 zł
Wszczepienie implantu cyrkonowegood 5000 zł
Augmentacja1500-5500 zł
Implant - część protetyczna (korona)3500-4500 zł
Podniesienie zatoki3500-4000 zł
* znieczulenie wliczone w cenę zabiegu
* implanty cyrkonowe możemy zastosować do zastąpienia zębów w szczęce oraz żuchwie.

Implanty stomatologiczne – protezy zębowe

Zaniedbania w higienie jamy ustnej, nieleczone ubytki, wypadki losowe – przyczyn utraty części uzębienia jest wiele, podobnie jak metod leczenia implantologicznego. Pacjenci mają do dyspozycji różnego rodzaju stałe protezy zębowe, wśród których do najtrwalszych należą implanty stomatologiczne. Z ich użyciem można zastąpić naturalne zęby, a właściwie ich korzenie, na których następnie umieszcza się korony ceramiczne albo porcelanowe, przywracając zdrowy wygląd uśmiechu.

Wytworzone na bazie tytanu lub cyrkonu implanty stomatologiczne mogą zastępować naturalne korzenia zęba przez długie lata. Oba materiały wyróżniają się bowiem nie tylko trwałością, ale też nie prowokują odpowiedzi immunologicznej ze strony organizmu, dzięki czemu praktycznie nie uczulają. W leczeniu implantologicznym stosowane są też protezy stałe w postaci licówek ceramicznych, które są uzupełnieniem korony.

Leczenie implantologiczne – dla kogo?

Stosowane we współczesnej implantologii protezy zębowe na bazie tytanu lub cyrkonu można wszczepiać pacjentom, którzy z różnych powodów utracili naturalnego zęba. Leczenie implantologiczne zalecane jest także wiele lat po wystąpieniu ubytku, pozwala bowiem zatrzymać jego negatywne skutki, do których należą np. przesunięcia w obrębie uzębienia. Jednak większość osób wybiera implanty stomatologiczne z powodów estetycznych i dla poprawienia własnego komfortu w trakcie spożywania pokarmów.

Wszczepy tytanowe i cyrkonowe pozwalają uzupełnić nie tylko pojedyncze braki w uzębieniu, ale też zastąpić wszystkie naturalne zęby, utracone np. w wyniku zaawansowanej paradontozy. W takiej sytuacji implanty stomatologiczne będą stanowić bazę oraz część stabilizującą dla mostów protetycznych i stałej protezy zębowej. Istnieją także przeciwwskazania do leczenia implantologicznego, np. ciąża lub zbyt młody wiek.

Ile trwa wszczepienie implantów zębowych

Obecnie na rynku dostępne jest wiele rodzajów implantów stomatologicznych, jednak najczęściej składają się one z tytanowej lub cyrkonowej śruby, która zostaje przez lekarza wkręcona w kość szczęki, oraz wykonanej z różnych materiałów korony. Zazwyczaj do przygotowania stałej protezy zębowej wykorzystuje się porcelanę lub ceramikę, ponieważ ich kolor można dopasować do odcienia naturalnej tkanki. Zdarza się, że leczenie implantologiczne jest określane jako najlepsza metoda odbudowy uzębienia. Ile natomiast trwa cała procedura? Pierwszym krokiem zawsze jest wizyta w gabinecie chirurga stomatologa, gdzie przeprowadzany jest ogólny wywiad z pacjentem.

Do podjęcia leczenia niezbędne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego RTG. Czasami lekarz może zlecić także inne badania, na przykład tomografię komputerową. Następnie w znieczuleniu miejscowym w kość szczęki wkręcana jest śruba imitująca korzeń naturalnego zęba. Kolejna wizyta kontrolna u implantologa powinna być zaplanowana mniej więcej po dziesięciu lub czternastu dniach od zabiegu wszczepienia implantu stomatologicznego. Jeśli proces gojenia przebiegł prawidłowo, w ciągu dwóch do sześciu miesięcy można przystąpić do dokończenia uzupełnienia protetycznego, czyli założenia protezy zębowej (korony ceramicznej lub porcelanowej) na sztucznym korzeniu.

Jak przygotować się do zabiegu wszczepienia implantu?

Najważniejszym etapem przygotowania pacjenta do implantacji jest zrobienie wszystkich potrzebnych badań, ale również wyleczenie wszelkich chorób zębów i stanów zapalnych w jamie ustnej. Z tego powodu przed rozpoczęciem procesu niezbędne jest zebranie od pacjenta pełnego wywiadu. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu wszczepienia implantu stomatologicznego mogą być wszelkie zwyrodnienia i stany zapalne kości szczęki, dlatego w niektórych przypadkach zalecana może być tomografia komputerowa. Oprócz tego na samą wizytę rozpoczynającą właściwe leczenie implantologiczne należy przyjść wypoczętym i najedzonym. Bardzo ważne jest bowiem odpowiednie samopoczucie.

implant cyrkonowy Warszawa

Trwałość implantów zębowych

Na jak długo wystarczą implanty stomatologiczne? Wykonanie z tlenku cyrkonu bądź tytanu przekłada się na wieloletnią trwałość protezy zębowej – przyjmuje się, że wynosi ona nawet kilkanaście lat. Należy mieć jednak świadomość, że czas użytkowania w dużej mierze zależy od sposobu postępowania ze wszczepami, które zastępują naturalny korzeń i koronę zęba. W takim razie jak można maksymalnie wydłużyć okres ich eksploatacji?

Podstawą jest prawidłowa higiena jamy ustnej po leczeniu implantologicznym – poza codziennym myciem powinno się pamiętać także o regularnym używaniu nici dentystycznej i płynu do płukania. Niezbędne są też systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym, tak aby na bieżąco kontrolować stan zębów oraz protez.

Implanty zębów – FAQ

Czym są implanty zębowe?

Tym mianem określa się zamienniki naturalnych tkanek, które je zastępują w jamie ustnej i z funkcjonalnego punktu widzenia zachowują się bardzo podobnie, umożliwiając normalne mówienie czy przeżuwanie. Protezy pełnią identyczne zadania jak korzeń zęba i korona, a do ich wytworzenia stosuje się materiały tolerowane przez organizm, które wystarczą na długi czas.

Z czego składają się implanty?

Wykorzystywane przy leczeniu implantologicznym wszczepy zębowe są zbudowane z trzech części: podstawę stanowi wkręcana w kość śruba, na której utrzymuje się cała konstrukcja – jej rolą jest zastępowanie w jamie ustnej naturalnego korzenia zęba. Drugi element to przykręcany do niej łącznik, na którym mocuje się trzeci fragment, czyli korony – są one jedynym widocznym spośród wszystkich elementów. Taka budowa sprawia, że implanty stomatologiczne wystarczą na długo.

Jakich materiałów używa się do ich wykonania?

W leczeniu implantologicznym sięga się po protezy zębowe z tytanu lub tlenku cyrkonu, które prezentują doskonałe właściwości z punktu widzenia zastosowania w protetyce stomatologicznej. Są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dobrze tolerowane przez organizm (niskie prawdopodobieństwo wystąpienia objawów alergicznych) i łatwe w formowaniu. Wszystko to sprawia, że wykorzystuje się je jako materiał do produkcji wszczepów, które w jamie ustnej stanowią zamienniki dla korzenia i naturalnych zębów.