Wybielanie Zębów Warszawa

Jeśli olśniewająco uśmiech jest dla ciebie ważny. Dobrym rozwiązaniem jest zabieg wybielanie zębów. Jak to działa i dlaczego jest potrzebne?

Wykonanie zabiegu wybielania zębów spowoduje usunięcie nalotu z powierzchni zębów. Dzieje się tak dlatego, że z czasem warstwa nagromadzonych osadów zwana płytką nazębną może przybrać kolor żółty lub brązowawy, co może sprawić, że Twoje zęby wydadzą się ciemne i nieciekawe.

Leczenie kanałowe Bielany Warszawa

Przebarwienia zębów – rodzaje

Zacznijmy od przebarwień. Istnieją dwa rodzaje przebarwień zębów. Przebarwienia na zewnętrznej warstwie zęba znane jako przebarwienia zewnętrzne i przebarwienia pod szkliwem znane jako wewnętrzne.

Przebarwienia zewnętrzne są często spowodowane spożywaniem potraw i napojów takich jak kawa herbata jagody. Cola wino i palenie.

Wewnętrzne plamy są spowodowane przez naturalny proces starzenia się zębów narażenia na działanie substancji chemicznych, takich jak fluor lub z przyjmowania leków dla rzeczy, takich jak antybiotyki leki przeciwzapalne leki obniżające poziom cholesterolu leki antykoncepcyjne sterydy

Jak działa wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg stomatologiczny, który rozjaśnia Twój uśmiech w ciągu zaledwie jednego. Przebarwienia wewnętrzne często tworzą się od nikotyny oraz na skutek niedostatecznej dbania o higienę jamy ustnej oraz po stosowaniu niektórych leków. Jak więc można się ich pozbyć i odzyskać wspaniały biały uśmiech?

Metody wybielania zębów

Profesjonalne wybielanie zębów wykonujemy metodą nakładkową lub gabinetową.

Wybielanie zębów – metoda nakładkowa

Wybielanie nakładkowe wymaga pobrania wycisków zębów, na podstawie których technik wykonuje szyny do wybielania.

Szyny do wybielania są cienkie, przezroczyste i odpowiednio wyprofilowane tak, aby zmieścić na zębach preparat wybielający i nie dopuścić do wyciekania nadmiarów preparatu wybielającego na zewnątrz. Z tak przygotowanych nakładek na zęby korzystasz w domu, dozując do nich odpowiednią ilość żelu wybielającego i nosząc przez określony czas.

Zaletami wybielania nakładkowego jest możliwość kontrolowania efektu wybielania zębów. Zabieg wybielania zębów możesz przerwać w każdym momencie. Najczęściej do przerwania zabiegu wybielania dochodzi w przypadku nadwrażliwości zębów.

Zalecenia po nakładkowym wybielaniu zębów

Aby efekt wybielania zębów był widoczny i utrzymywał się przez dłuższy czas należy przestrzegać paru zasad.

Przez około 2 tygodnie po wybielaniu należy przestrzegać białej diety. Biała dieta oznacza, że nie powinniśmy spożywać niektórych pokarmów i napojów. Po wybielaniu zębów unikaj picia takich produktów jak: czerwone wino, herbata, kawa, soki owocowe.

Poza zrezygnowaniem z niektórych napojów należy zrezygnować z „barwiących” produktów. Takimi barwiącymi produktami są wiśnie, buraki, jagody.

Jeżeli jesteś palaczem, to po wybielaniu zębów nie powinno się palić. Palenie papierosów po nakładkowym wybielaniu zębów może doprowadzić do powiększenia się zażółcenia zębów.

Nakładkowe wybielanie zębów – przeciwwskazania

Nakładkowemu wybielaniu zębów poddaje się zęby zdrowe. Zabiegowi wybielania zębów nie powinno się przeprowadzać jeżeli posiadasz ubytki zębów. Przeciwskazaniem do wybielania zębów jest również próchnica.

Jeżeli jesteś nałogowym palaczem, to niestety nakładkowe wybielanie również nie jest dla Ciebie.

Kolejną grupą dla której wybielanie nie jest wskazane są kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Wybielanie nakładkowe – skutki uboczne

Wybielanie nakładkowe zębów wymaga systematyczności i dyscypliny. Jeżeli nie jesteś pewien czy będziesz pamiętać o aplikowaniu szyn to może warto zastanowić się nad innym sposobem wybielanie zębów.

Najczęściej zgłaszanym skutkiem ubocznym nakładkowego wybielania zębów jest nadwrażliwość zębów na zimno i ciepło.

leczenie zęba pod mikroskopem

Laserowe wybielanie zębów – wybielanie gabinetowe

Wybielanie zębów przeprowadza dentysta lub higienistka stomatologiczna. Efekt wybielania jest osiągany podczas jednej 2 godzinnej wizyty.

Wybielenie zębów w gabinecie polega na żelu osłaniającego zęby oraz użyciu preparatu z nadtlenkiem wodoru. Nadtlenek wodoru oświetlany jest przy użyciu lampy. W lampach do naświetlania wykorzystuje się laser diodowy lub lampę LED. Światło laserowe powoduje rozpadania się nadtlenku wodoru. Rozpadający się nadtlenek wodoru wnika w szkliwo i zębinę w ten sposób wybielając przebarwienia na zębach.

Wybielanie zębów laserowe – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy pamiętać o że po każdym wybielaniu zalecane jest stosowanie białej diety. Przez dwa tygodnie nie spożywamy czerwonego wina, nie pijemy kawy, herbaty. Rezygnujemy z jedzenia buraków, wiśni, jagód i innych pokarmów barwiących. Obowiązkowo należy zrezygnować z palenia papierosów.

Warto przed zabiegiem zaopatrzyć się w pastę przeznaczoną do wrażliwych zębów. Możliwa jest zwiększona reakcja na ciepło i zimno oraz na słodkie napoje.

Wybielanie zębów laserowe – zalety

Zaletą zabiegu wybielania gabinetowego jest jednoetapowość, która jednocześnie nie wyklucza możliwości wybielania nakładkowego w późniejszym okresie. Jest to również metoda przystępniejsza dla pacjentów z dużym odruchem wymiotnym, który uniemożliwia użytkowanie nakładek.

Wybielanie zębów wymagania

Aby wykonać wybielanie należy mieć wyleczone zęby, bez dużych wypełnień czy prac protetycznych, zwłaszcza w odcinku przednim uzębienia, nie powinno być również dolegliwości o charakterze nadwrażliwości, ponieważ zabieg mógłby je nasilić.

Zalecane jest wykonanie zabiegów higienizacyjnych razem z lakierowaniem preparatem fluorkowym na tydzień przed planowanym zabiegiem.

Wybielanie zębów laserowe – wady

Wadą może być cena zabiegu, nadwrażliwość w trakcie i po zabiegu, trudniejszy do kontroli stopień wybielenia zębów (wybielanie następuje szybciej niż podczas metody nakładkowej).

Przeciwskazania do laserowego wybielania

Przeciwskazaniami do laserowego wybielania zębów są: ciąża, laktacja, ubytki w zębach, próchnica, alergie na środek wybielający, leki fotoreaktywne.

Wybielanie zębów – wskazania

Wskazaniami do wybielania zębów są:

  • rozjaśnienie zębów ze względów estetycznych
  • usunięcie przebarwień zębów

Wybielanie zębów Warszawa koszt

Koszt wybielania zależy od wybranego systemu wybielania. Przygotowanie nakładek wybielających to kwota 600 zł. Do nakładek należy dokupić osobno żel.

W przypadku wybielania gabinetowego wizyta kosztuje 1000 zł.

Leczenie kanałowe Żoliborz Bielany w SmileUP

Ile kosztuje leczenie kanałowe w Warszawie?

Mając na względzie wygodę naszych pacjentów ceny pierwotnego leczenia kanałowego ustaliliśmy w stawce zależnej jedynie od ilości kanałów, a nie od ilości wizyt i wykonanych procedur. Są w niej zawarte wszystkie elementy planowego leczenia kanałowego jak opracowanie i wypełnienie kanałów, rentgenodiagnostyka w trakcie leczenia, opatrunki, użycie mikroskopu i koferdamu oraz znieczulenie!

UsługaCena
Wybielanie endo pierwsza wizyta200 zł
Kolejne wizyty w trakcie wybielania endo150 zł
Wybielanie gabinetowe*1000 zł
Wybielanie nakładkowe – nakładki do wybielania600 zł
Wybielanie nakładkowe – żel wybielający50 zł za sztukę
Wizyta kontrolna w trakcie wybielania100 zł
*zabieg trwa ok. 2 godzin