Abrazja powietrzna – nowoczesne leczenie zębów.

Bezbolesne leczenie próchnicy zębów najmniej inwazyjną metodą abrazji powietrznej.

Leczenie próchnicy zębów.

Dzięki postępowi w stomatologii mamy możliwości zaproponowania naszym pacjentom minimalnie inwazyjną terapie leczenia próchnicy. Metoda polega na diagnozowaniu próchnicy na wczesnym etapie, jest połączona z technikami preparacji, które pozostawiają jak najwięcej zdrowych (nienaruszonych) tkanek zęba. Pojawienie się nowych technologii dentystycznych i materiałów przeznaczonych do wykrywania próchnicy na wczesnym etapie, w połączeniu ze sprzętem i instrumentami minimalizującymi niszczenie tkanek podczas zabiegów stomatologicznych, doprowadziło do powstania metod, które kładą nacisk na zachowanie maksymalnej ilości nienaruszonej tkanki. Koncepcja Minimal Invasive Dentistry (MID) – stomatologii minimalnie inwazyjnej lub, jak to się nazywa Mikrodentystyka – mikrodentystyka, oferuje nowy standard leczenia, który zachowuje jak najwięcej zdrowych tkanek zęba i zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy zębów w przyszłyszłości.

 

Stomatolog chirurg Warszawa

Najbardziej obiecująca technika usuwania obszarów martwiczych tkanek zęba w porównaniu z takimi metodami jak abrazja chemiczna i powietrzno-wodna, preparaty ultradźwiękowe, laserowe i instrumentalne, koncepcja abrazji powietrznej jest uznawana ze względu na absolutne bezpieczeństwo, wydajność i ekonomiczność proponowanych systemów . Jego istota polega na zastosowaniu proszku ściernego z tlenku glinu (Al2O3) o niezbędnej energii kinetycznej za pomocą ciśnienia powietrza.

Wśród oferowanych przez producentów urządzeń do abrazji powietrznej pojawiło się wiele znakomitych urządzeń. Nasi lekarze wybrali sprawdzonego producenta medycznego, firmę Kavo.

 

System oparty jest na unikalnej, opatentowanej zasadzie rozpylania wirowego, która zapewnia precyzyjne i kontrolowane dostarczanie odpowiedniej ilości specjalnie zgranulowanego proszku przy niskim ciśnieniu powietrza kontrolowanym za pomocą pedału nożnego. Może być stosowany u pacjentów w każdym wieku: dzieci, dorosłych i osób starszych.

 

W porównaniu z klasycznymi metodami preparacji ubytków istnieje szereg zalet stosowania abrazji powietrznej:

 • w leczeniu wszystkich rodzajów próchnicy  znieczulenie nie jest wymagane, ponieważ nie ma wibracji i nacisku na tkanki zęba, a co za tym idzie nie dochodzi do podrażnień mechanicznych powodujących reakcję bólową.
 • Tkanki zęba usuwane są płynnie i ściśle sekwencyjnie, a sam proces jest dostępny gołym okiem lekarza prowadzącego, co minimalizuje ryzyko penetracji do komory miazgi.
 • Na pacjenta nie ma presji psychicznej, ponieważ nie słychać odgłosu wiertła i zapachu zębiny, a samoleczenie odbywa się niemal bezgłośnie.
 • Szybkość preparacji jest 2-3 razy większa niż w przypadku wiertła, co zależy od umiejętności dentysty.
 • Nie ma ryzyka hipotermii ani przegrzania miazgi.
 • Całkowicie bezpieczny dla otaczających tkanek.
 • Jakość obróbki powierzchni jest bardzo wysoka, ponieważ ściany ubytku po obróbce mają chropowatą powierzchnię, co zwiększa przyczepność materiałów wypełniających. 

Minimalnie inwazyjne leczenie systemem abrazji powietrznej Sandman Futura w pełni spełnia współczesne wymagania podejścia do problemu próchnicy i pozwala na dodawanie i ciągłe doskonalenie technik.

Główne zalety abrazji powietrznej w porównaniu z tradycyjnymi technikami preparacji dla dentystów to:

 • Sprawia, że ​​proces leczenia jest szybszy, łatwiejszy i bardziej kontrolowany.
 • Lepsze wyniki długoterminowe dzięki maksymalnemu zachowaniu zdrowych substancji zębowych i zminimalizowaniu niekorzystnego wpływu na tkanki zęba, takiego jak ciepło i wibracje.
 • Poszerzenie praktyki poprzez poprawę wizerunku kliniki i personelu, a także pozyskiwanie nowych kategorii pacjentów, takich jak dzieci, kobiety w ciąży, alergicy Minimalizacja kosztów materiałów eksploatacyjnych.
 • Nowe horyzonty otwierają się na rozwój zawodowy.
  Korzyści dla pacjentów:

Bezbolesne leczenie.
Leczenie odbywa się w dużym komforcie psychicznym pacjenta ( ma na to wpływ brak drażniących bodźców, takich jak wiercenie, wibracje, specyficzny dźwięk i zapach).
Minimalne koszty czasu – szybka obróbka zęba bez znieczulenia. Zabieg trwa o połowę krócej.
Najlepsza jakość – stomatologia minimalna interwencja oznacza optymalne leczenie z zachowaniem struktury zęba.

 

Dentysta chirurg Warszawa

Stomatologia zachowawcza – cennik

UsługaCena
Dorośli:
Badanie stomatologiczne z laserową diagnostyką próchnicy150 zł
Konsultacja200 zł
Znieczulenie50 zł
Wypełnienie kompozytowe 350 - 550 zł
Bezpośredni nakład kompozytowy700 zł
Licówka kompozytowa bezpośrednia (bonding zęba)700 zł
Zamknięcie diastemy kompozytem700 zł
Leczenie „białych plam” preparatem Iconod 350 zł
Dzieci*:
Wizyta adaptacyjna200 zł
Wizyta z dzieckiem niewspółpracującym150 zł
*pozostałe zabiegi u dzieci podlegają opłatom zgodnie z cennikiem ogólnym